سیر تکامل ویلچر و مشکلات معلولین
ژوئن 20, 2019
خرید ویلچر برقی
از كجا ويلچر بخريم؟
جولای 8, 2019

ابتـدا از معلول بخـواهیـد تا آنجا كه می تواند از پشتی ویلچر فاصله بگیرد سپس تا آنجا كه امكان دارد به فرد معلول نزدیك شوید، بعد یك پای خود را بین پاهای فرد مزبور قرار داده در حالیكه پاهایتان خم است كمرتان را صاف نگه دارید و سرتان را بالا بگیرید سپس دستها را در پشت كمر معلول قلاب نموده و با سه شماره فرد را بلند كنید وسپس برای قرار دادن معلول بر روی صندلی بدون آنكه كمرتان بچرخد و یا حركتی بكنید فقط و فقط پاهایتان را بسمت صندلی مورد نظرحركت دهید و آرام فرد معلول را روی صندلی قرار دهید. در مورد معلولی كه با كمك می تواند راه برود بایستی دست چپ یا راست خود را در زیر بغل چپ یا راست معلول قرار داده و با دست دیگر دست راست یا چپ وی را گرفته و همپای او شروع به راه رفتن كنید. راه رفتن را تا پیش از خستگی معلول ادامـه دهـیـد. سعی كنید در این حالت معلول نه به سمت جلو و نه به سمت عقب متمایل گردد بلكه ستون فقرات وی حال صاف بخود گیرد.


در مورد سالمندان به نکات زیر توجه کنید:
برای انجام این کار اول کفش های محکم بپوشید که روی زمین لیز نخورید.کفش و لباس بیمار نیز باید مناسب باشد تا مراقب بتواند به راحتی او ر ابغل کند و لباسها باعث افتادن بیمار نشوند.باز هم تاکید می شود که برای انجام این کار مراقب حتما به آموزش توسط پرستار یا متخصص نیاز دارد.متخصص می تواند با توجه به دلایل بستری شدن سالمند راهنماییهای لازم را به مراقب ارائه دهد.

آموزش حمل معلول سالمند روی ویلچر

موارد کلی به شرح زیر است:
1- بایستی از زانوها برای بلند کردن بیمار استفاده کنید و با شمارش یک، دو، سه، بیمار را بایستانید. پای خود را بین دو پای بیمار قرار دهید. وزن بیمار را روی پایی که بین دو زانوی شماست منتقل کنید و با پای خود به آرامی پای دیگر او را به سمت ویلچر سر دهید.
2- ممکن است لازم باشد این عمل پا به پا کردن را چند مرتبه تکرار کنید تا باسن بیمار درست رو به روی ویلچر قرار بگیرد و پشت زانوهای او با تشک ویلچر در تماس باشد. کمر خود را راست نگه دارید و با خم کردن زانوهای خود، بیمار را به آرامی روی ویلچر بنشانید. در صورتی که بیمار توان درک راهنمایی شما را دارد از او بخواهید دو دست خود را روی دسته های ویلچر قرار داده و در انتقال خود به شما کمک کند.
3-زیرپایی های ویلچر را در محل خود قرار دهید و پاهای بیمار را روی آنها قرار دهید. ترمزها را خلاص کنید و ویلچر را حرکت دهید.
4-دقت کنید که بیمار ممکن است غیر ارادی روی ویلچر به سمت جلو حرکت کند و در غیاب شما از ویلچر سقوط کند. بهتراست ویلچر را به کمربند ایمنی مجهز کنید.

محصولات پیشنهادی مهام ویلچر به معلولین و سالمندان:

بالابر بیمار

واکر آلومینیومی چرخ دار

ورود کاربران
صفحه مهام ویلچر را در اینستاگرام فالو کنید.
Call Now Button